15.30h Litrpool J.K. – Dynamo Jelimani B

{gallery}vimperk/2014/12_prosinec/1_kolo_salovka/{/gallery}

Basketball

Spartak Kaplice – Bk Vimperk 86:64 (22:18, 43:27, 67:41)

K zápasu do Kaplice odjela z různých důvodů pouze šestice hráčů, z čehož jedním z nich byl trenér V.Kautman. Díky této skutečnosti byla taktika domácích zcela jasná. Unavit hráče soupeře častým střídáním. V první čtvrtině ještě šest statečných z Vimperka hrála s domácími vyrovnanou partii, ale poté se začala projevovat širší lavička domácích. K tomu se přidala i výborná střelba za tři body a o výsledku utkání bylo prakticky rozhodnuto po první polovině zápasu. Ve druhé půlce šlo hostujícím hráčům už jen o to, aby nedostali nechvalné “kilo“. Výsledek zápasu hovoří zcela za své a domácí družstvo zvítězilo zcela zaslouženě. Absolutorium zaslouží všech šest hráčů, kteří si sáhli na dno svých sil.

Střelci Bk Vimperk : M.Sitár 21(1), M.Susol 16, M.matyk 15(1), R.Klímek 6, V.Kautman 4, K.Vácha 2

Sršni Písek “B“ – Bk Vimperk 76:64 (15:19, 40:27, 60:48)

V prvním měření sil, Vimperští své soupeře z Písku porazili a bylo jasné, že rezerva ligového celku z Písku bude chtít tuto skutečnost oplatit. Od prvních minut se hrálo velmi tvrdé utkání, ve kterém docházelo k tvrdým soubojům pod oběma koši. Hra byla od začátku zcela vyrovnaná, vedení v zápase se střídalo na obou stranách každou chvilku. Bohužel jen do začátku druhé čtvrtiny, kdy domácí předvedli šňůru 10:0 a dostali se do prvního většího vedení. Možná nedostatek sil z předešlého utkání u klíčových hráčů, mělo za následek, že rozdíl ve skóre se v této čtvrtině ještě více navýšil a Vimperští zcela v této části zápasu propadli a prohráli jej 8:25! Po zbytek zápasu se vimperský celek znovu vyrovnal svému soupeři. O zápasu rozhodla prachbídná druhá čtvrtina. Po zbytek zápasu byl hostující celek vyrovnaným a i v některých částech zápasu lepším týmem. Tato porážka mrzí dvakráte tolik, neboť tým z Písku byl k poražení.

Střelci Bk Vimperk: M.Matyk 19(2), M.Susol 15(1), M.Sitár 11, R.Klímek a V. Kautman po 6,

K. Vácha 3(1), M.Gála a P.Lukáš po 2

Bk Vimperk – Bk Tábor 46:64 (8:15, 24:32, 40:47)

Domácí hráči se těsně před začátkem zápasu dozvěděli smutnou zprávu, že do basketbalového nebe odešel jeden ze zakládajících hráčů Bk Vimperk, spoluhráč a především kamarád, Petr Komrska. Zápas začal minutou ticha.

K dalšímu zápasu na palubovku Vimperka dorazil tým, který má každoroční ambice na postup do druhé ligy a často i postup do druhé ligy vybojuje. Výšková převaha hostujících hráčů, od začátku zápasu dávala obraz předváděné hry. Domácí se snažili zakončovat své střelecké pokusy převážně z delších vzdáleností a to bohužel není poslední roky silná stránka vimperského celku. Na začátku druhé čtvrtiny díky rychlím pěti bodům domácích, se výsledek zápasu téměř vyrovnal, ale to bylo naposled, kdy rozdíl ve skóre by byl smazatelným jedním úspěšným střeleckým pokusem. Poté se začala projevovat zkušenost hráčů hostujícího celku s těžkými zápasy z druhé ligy a pomalu a jistě se rozdíl ve skóre navyšoval. Ještě na začátku poslední čtvrtiny se podařilo domácím rozdíl ve skóre snížit na hratelných 5 bodů, ale pak přišel totální výpadek na útočné polovině, kdy se podařilo za 9 minut hry, vstřelit pouhý jeden kos ze hry a dva body připsali domácí hráči z čáry trestného hodu. Vimperk si tedy připsal třetí prohru v řadě a po dvou vítězných derby proti Strakonicím, se musí znovu probrat a nabrat nové síly k dalším utkáním.

Střelci Bk Vimperk: J.Hodina 13(1), M.Sitár 12(2), M.Susol a R. Klímek po 6, F.Doule 4, K. Vácha 3(1),

P.Lukáš a M.Matyk po 1

{gallery}vimperk/2014/12_prosinec/basketball_vimperk_pisek/{/gallery}

Hokej:

Junioři:

HC Vimperk-HC Klatovy 1:0(1:0,0:0,0:0)

Branka:17.min Hlavica

Sestava Vimperka:Skolek-Vavřík,Vítovec,Marek,Kačmár-Novotný,Sitter J.,Bárta,Krejsa,Hlavica,Buček

Fotbalovým výsledkem zdolali domácí junioři bezkonkurenčního lídra soutěže.Skvěle zachytal brankář Skolek,hráči poctivě bránily a dodržovali taktické pokyny,jelikož v deseti hráčích nemohli hrát s klatovskými otevřený hokej a parta bubeníků se postarala o skvělou atmosféru utkání.

DSCB

Branky a nahrávky: 27. Suchánek (Šulčík), 33. Hanzal (Cikán, Šulčík), 51. Hanzal, 53. Korbela (Hanzal), 56. Dan. Mikeš (Tupý, Chaloupka) – 36. Král, 40. Hail (Lang)

Vyloučení: 5:6